opony Lublin

Dobór właściwego ogumienia do samochodu jest kluczowy dla komfortowego i bezpiecznego poruszania się. W książce pojazdu powinien być wpisany rozmiar oryginalny oraz zamiennik sugerowany przez producenta auta. Corso Lublin świadczy usługi wymiany opon, wulkanizacji oraz sprzedaży nowych opon.

 

Opony Lublin

Należy zwrócić uwagę na konkretną specyfikację opony, czyli: indeks prędkości opony, indeks nośności. Jeśli chcemy poprawić wizualizację auta poprzez założenie większych felg, to zawsze powinniśmy to skonsultować z fachowcem w serwisie ogumienia. Pamiętajmy, że wszystkie elektroniczne systemy kontroli trakcji będą w pełni spełniać swoją rolę jedynie wtedy, gdy zadbamy o odpowiedni rodzaj opon.

Opony podczas swojej żywotności muszą przetrwać kilka, a nawet kilkanaście milionów obrotów bez istotnego pogorszenia swojej jakości. Tempo i stopień zużywania się opon zależne jest od wielu istotnych czynników, ma na to wpływ stan dróg po jakich się poruszamy, stan techniczny auta, techniki jazdy tj. przyśpieszeń i hamowań oraz wielkości przenoszonych obciążeń. Jednak kluczowy wpływ na trwałość ma ciśnienie w oponach. Jego zachowanie w nominalnych wartościach sprzyja zachowaniu odpowiedniego styku opony z nawierzchnią drogi. Zły stan ciśnienia w ogumieniu ma wpływ na na rozkład sił w oponie podczas postoju i jazdy. Może spowodować szybsze zużycie a nawet uszkodzenie opony, raz w miesiącu powinniśmy sprawdzać ciśnienie w kołach. Warto także pamiętać o sezonowej wymianie opon.

Nowe opony Lublin

Kupując nowe opony nie powinniśmy się martwić, że czasem opony są produkcji ubiegłorocznej lub przed dwóch lat, wg polskiej normy PN-C94300-7 „Ogumienie – pakowanie, przechowywanie i transport” – „Opony do 3 lat od daty ich produkcji mogą być swobodnie wprowadzane, magazynowane, dystrybuowane i sprzedawane, zachowując jednocześnie wszystkie swoje parametry w zakresie bezpieczeństwa eksploatacji.” Poza tym, każdy producent daje co najmniej 2-letnią gwarancję od daty zakupu, czyli opona do pięciu lat ma pełną ochronę konsumencką.

 

  202248

Designed by: Joomla Theme || Created by: strony internetowe lublin Seb-comp || Logowanie