Klimatyzacja Lublin

Klimatyzacja samochodowa nie jest już tylko dodatkiem do samochodów klasy premium, lecz stała się powszechna wśród samochodów klasy średniej i standardowej. Klimatyzacja Lublin nie tylko obniża temperaturę w samochodzie,  lecz  szybko  i  skutecznie usuwa  z  powietrza  zanieczyszczenia  będące  źródłem  alergii. W przypadku niewłaściwej działającej klimatyzacji samochodowej, kierowca i pasażerowie ryzykują wdychanie zanieczyszczonego powietrza w czasie jazdy, wydobywania się nie przyjemnych zapachów z układu klimatyzacji, nagromadzenie bakterii i grzybów.
Zadaniem klimatyzacji w samochodzie jest stworzenie komfortowych warunków klimatycznych w czasie podroży. Klimatyzacja ma służyć przez cały rok, a nie tylko latem. W zimie klimatyzacja pozwala szybciej osuszyć zaparowane szyby. Powietrze wydobywające się z układu klimatyzacji pozbawione się nadmiaru wilgoci, gdyż w okresie jesienno-zimowym jest go znacznie więcej. Gdy temperatura powietrza na zewnątrz wynosi zero, a wewnątrz auta jest sucho to użycie klimatyzacji nie jest konieczne, ponieważ powietrze i tak jest suche i zimne że bardziej nie da się go schłodzić.
Gdy włączamy klimatyzacje latem, to zawsze ustawiamy temperaturę aby na wszystkich poziomach była jednakowa, nawiewy ustawiamy zawsze na szybę i na nogi. Nigdy nie nastawiamy nawiewów na bezpośrednio na twarz i ciało, gdyż wtedy prowadzi to do bóli głowy i przeziębienia. Chłodne powietrze owiewające twarz często uaktywnia wirusa opryszczki.
Na krótkich trasach w kabinie samochodu temperatura nie powinna się różnić od temperatury zewnętrznej niż 4 stopnie Celsjusza, na dłuższych trasach, gdy przebywamy w zamkniętym samochodzie temperatura w bardzo upalne dni może być niższa nawet o 7 stopni Celsjusza niż na zewnątrz. Pod koniec jazdy warto jednak zmniejszyć różnice temperatur, by organizm przestawił się stopniowo.
Jeśli raz w roku poddamy układ klimatyzacji samochodowej przeglądowi, serwisant dokonana oględzin, uzupełni czynnik chłodniczy, wymieni filtr, odgrzybi to praktycznie nie musimy się więcej zajmować klimatyzacją.

 

  198575

Designed by: Joomla Theme || Created by: strony internetowe lublin Seb-comp || Logowanie